• sondajrehberi@gmail.com
  • Reklam Vermek İçin Arayınız: https://www.sondajrehberi.com/sondaj-tv-sondaj-televizyon-kanali.html

HABER DETAYI

Aralık 7, 2021 9:15 am

Son yıllar sondajcıların altın çağı oldu

Son yıllar sondajcıların altın çağı oldu

Ülke geneli sondaj sektörü iş yetiştirmekte ve sondaja daha da değer katmak için elinden gelen mücadeleyi veriyor. Bu yıllara kadar bir çok kişi sondajın adını bilmezken şuan bilmeyen kalmadı diye düşünülüyor. Altın çağında sondaj sektörü emin adımlarla ilerliyor.
su sıkıntısı nedeniyle Türkiye’ nin her yerinde yaz kış aralıksız sondaj yapan firmalar işlere yetişmekte güçlük çekiyor.
Gecesini gündüzüne katan sondajcılar müşterilerini sevindiren sonra hemen başka bir kuyuya geçmek için ellerinden geleni yapıyor. Kazanırken kazandıran bu işte, suyu bulan kuyu sahibi mutluluğunu birlikte yaşadı.
Sondaj gemilerimiz ise doğal gaz ve petrol çalışmaları neticesinde doğal gazı ortaya çıkartırken ülke olarak sevinçli haberler aldık.
Ülke genelinde de altın gibi bir çok madeni gün yüzüne çıkaran maden sondajcıları tüm zorluklara rağmen Türkiye ekonomisine güç kattı.
Sondaj makine imalatı yapan firmalar ise siparişlerini yetiştirmekte güçlük çektiklerini belirttiler.
Sondaj yedek parça ve malzeme tedariki yapan işletmeler ise malzeme yetiştirmekte zorlanırken doların ayarsız yükselmesi sonrası elindeki malzemeyi en iyi değerlendirmeye gayret ediyor.
Sondaj firmaları daha önceki yıllarda bize iş paslayın derken, sondörler her yıl işçi alımı için bizi sürekli arayıp, mesaj yada e mail atarken bir iki senedir kimse arayıp sormadı. Bunları genel durumdan derleyip toparladık, lakin yanlış diyenlerde olacak doğru diyenlerde. Ama şuan sektör büyüdü firmalar sondaj makinesini kiralarken şu sıralar herkesin sondaj makinesi ve yanı sıra bir tanede yedek var. Bunu çevremizdeki firma ve kuruluşlarda görüyoruz. Para kazanıp kazanmadığını bilemeyiz. Fakat işini düzgün yapan kim olursa olsun emeğinin karşılığını aldığını bizzat gördük.
Sondajın her alanında bulunmamız münasebetiyle dinlediğimiz firma ve sondörlerin yoğun iş temposundan başlarını kaldıramadıklarını gördük. Randevu talep ettiklerimiz bile yoğunluktan randevuya cevap veremediler. Şuan iş ve işçi bulma konusunda sıkıntı az olsa da sektör altın çağını yaşıyor. Sondaj firmalarına reklam talep ettiklerimiz ise cevap olarak “bizim işimiz zaten iyi, işlere yetişemiyoruz bile” diye belirtiyorlar. Genel görüşlerimizi belirttik, herkesin iyi çok iyi demiyoruz. İşini bilinçli ve doğru yapan herkes kazanıyor. Diyoruz herhangi siyasi amacımız yok, sadece sondaj sektörüne ne değer katabiliriz onun derdindeyiz. Hepimizin eksikleri var biliyoruz. Ama amacımız sektörümüzün değerini ve kalitesini yükseltmek. Yanlışımız varsa bize yazın düzeltelim üzerine ekleyelim yada çıkartalım. Hepimiz biliyoruz ki bu ülke hepimizin, ülkesini seven ülkesinde değer katar sağlıcakla kalın.
Müfit ONBAŞI
Türkiye Sondajcılar Rehberi

Son yillar sondajcilarin altin cagi oldu

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Doğrulama: da2ad5d1dae1dd4a