• sondajrehberi@gmail.com
  • Reklam Vermek İçin Arayınız: https://www.sondajrehberi.com/sondaj-tv-sondaj-televizyon-kanali.html

HABER DETAYI

Ekim 19, 2021 8:41 am

Yeni petrol arama bölgesi Batman Çayı

Yeni petrol arama bölgesi Batman Çayı

TPAO’nun açtığı Akoba Mrd-1, Akoba-4 ve Kocalar-1 kuyularında TPIC ile Güney Yıldızı petrol arama şirketleri sondaj çalışmalarına start verdi.
Günde 41 Bin varil petrol üretimi gerçekleştiren TPAO Batman Bölge Müdürlüğü, Batman Çayı kıyısını yeni petrol arama bölgesine dönüştürdü.
Batman-Diyarbakır il sınırındaki Akbaş (Sergevra) yerleşim birimi yakınlarında bu yılın Nisan’ında keşfedilen Akoba-1 kuyusunda petrolün bulunması üzerine TPAO, yeni sahalara yöneldi. Günde 2800 varil petrolün üretildiği kuyunun yakınlarında Akoba Mrd-1, Akoba-4 ve Kocalar-1 kuyularında Güney Yıldızı ve TPIC, sondaj çalışmalarına başladı
Bu yılın Nisan ayında Batman-Diyarbakır il sınırındaki Akbaş (Sergevra) köyü yakınlarında TPIC’in açtığı Akoba-1 kuyusunda 2400 metrede petrol tabakasına rastlanmıştı. 24 Gravitede günde 2800 varil petrol üretiminin yapıldığı kuyuya yakın mesafede yeni sondaj kuyuları açıldı.
Batman’a 10 kilometre yakınındaki Batman Çayı’na komşu alanlarda petrol arama çalışmaları köyler arasında da heyecan yarattı. Köylüler, yeni sahalardan umutlu olduklarını söylediler.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Doğrulama: da2ad5d1dae1dd4a