• sondajrehberi@gmail.com
  • Reklam Vermek İçin Arayınız: https://www.sondajrehberi.com/sondaj-tv-sondaj-televizyon-kanali.html

HABER DETAYI

Kasım 12, 2019 8:08 am

Sondaj teknolojik olarak gelişiyor

Sondaj teknolojik olarak gelişiyor

Sondaj teknolojisi şirketi Strada, Lloyds Register’ın, şirketin patentli Fluid Hammer İşletim Sistemi (FHOS) teknolojisi jeotermal projeler için daha hızlı ve daha verimli sondajlara yardımcı olabilecek.
Derin sondaj konusunda uzmanlaşmış yenilikçi bir teknoloji şirketi olan Strada, benzersiz, patentli Akışkan Çekiç İşletim Sistemi (FHOS) konseptini ilke olarak onaylayan Lloyds Register Technology ve Risk Değerlendirme Raporu’nun özetini yayımladı. FHOS’un ileri testleri halen devam ederken, Lloyds Register raporu, bu yeni teknolojinin ne sağlayacağı konusunda heyecan verici bir fikir vermektedir.
Özet olarak, Lloyds Register değerlendirmesi, FHOS teknolojisinde sunulan amaç ve iddiaların, özellikle aşağıdakilerle ilgili olarak, karşılanabileceğini ve hatta aşılabileceğini belirtiyor: Çamur / su / hava dolaşımını düzenleyerek kuyu içi sıcaklığını kontrol edebilme. Dengeli, düşük dengeli ve dengelenmiş modlarda sondaj yapabilme özelliği. Sert kaya penetrasyon oranları – vurmalı çekiç kullanımı, granit ve bazalt gibi 200 MPa kayalıkta genellikle saatte 20 metreden daha yüksek sondaj hızı. Azaltılmış sondaj borusu aşınması. Daha uzun matkap ömrü. Mevcut teknolojilere kıyasla sondaj maliyetlerini % 70’e kadar azaltabilme (bu maliyet tasarrufu, daha az sayıda Kuyuya iniş ve kuyudan çıkış (trip), daha hızlı delme ve daha az mobilizasyon maliyetinden kaynaklanmaktadır). 5’ten az persone ihtiyacı. 000 m’den fazla delme yeteneği. Strada CEO’su Ben Strange, “FHOS’umuzu ilke olarak onaylayan Lloyds Register bizim için çok büyük bir dönüm noktasıydı ve teknolojimizi geliştirmede ilerlemenin temelini attı. Raporda belirtilen yaklaşımı kullanarak, Finlandiya’daki en sert kaya oluşumlarında saatte ortalama 10-25 metre penetrasyon oranı deneyimledik ve günde 300 metreye kadar ilerlemeyi başardık. Bu yılki son testimizi tamamladığımızda, teknolojimizi jeotermal enerji projelerinde kullanılmak üzere açacak daha etkileyici sonuçlar elde edebileceğimize eminiz” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.