• sondajrehberi@gmail.com - mufitonbasi@gmail.com
  • 0530 052 84 88
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
398 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Can Değerli
  • ADRES: Kavaklıdere Mah. Atatürk Bulvarı 199-A/42 Çankaya - Ankara
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 - 18:30
SERVİS SAATLERİ 08:30 - 18:30
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Halco, İngiltere ve Avustralya’da fabrikaları olan dünya çapında bir DTH ”Down the Hole” Kuyu Dibi sondaj ekipmanları imalatçısıdır. İngiltere’nin kuzeyinde bulunan merkez ofisinde Halco 1950’li yılların başından bu yana delik dibi tabanca ve bitlerin geliştirilmesine öncülük etmiştir.

1948 yılında S.Marshalls and Sons tarafından Southowram, Halifax’ta kurulan Halco, tungsten karbit malzeme ile birlikte duvarcılık ekipmanları üreterek piyasaya girmiş, daha sonra 1950’li yıllarda 100 psi basınçta çalışan dünyanın ilk DTH delik dibi tabancasını icat etmiştir. Yine bu yıllarda DTH sondaj makinaları imalatına başlayan Halco ilk patlama delikli sondaj işini Hill House ocağında (Troon, İskoçya) gerçekleştirmiştir.

1970’li yıllarda düğme (button) teknolojisinin DTH sondaj bitlerine uygulanması ile birlikte Halco Mach grubu tabancanın üretimine başlamıştır. 1980’li yıllarda daha yüksek basınçla sondaj yapma yönünde artan talep ile birlikte Halco birçok teknik geliştirmede bulunmuştur. 1983 yılında Halco 250 psi basınca kadar çalışmak üzere geliştirilmiş bir Mach grubu tabanca piyasaya sürmüştür.1985 yılında Halco Simcas sondaj ve borulama sistemini sunmuş olup bu sayede sondajcılar delik delerken aynı anda borulama yapma imkanına sahip olmuşlardır. 1986 yılında Halco SPO paletli tip patlatma deliği için sondaj makinasını piyasaya sürmüştür.

1990’lı yıllarda Halco sadece DTH delik dibi darbeli tabanca ve bit imalatına konsantre olarak son sondaj makinalarını üretmiştir. Bu esnada yeni bir yüksek basınç tabanca grubu olan Dominator geliştirilmiştir.

2000’li yıllarda Halco Super Dominator ismi verilen yüksek basınçlı patlatma deliği tabancası ve Dominator 375’i piyasaya sunmuştur. Bu yıllarda Halco RC (ters dolaşım) grubu tabancaları, özel tasarıma sahip bir çak ve gömlekten oluşan ve bitlerin kuyu dibinde kaybedilmesini engelleyen Halco Bit yakalama sistemi ve su kuyusu ve jeotermal sondaj için özel GP grubu tabancaları piyasaya sürmüştür.  Halco tasarım ve imalatlarında çok hassas standartlar kullanılmakta olup, HALCO DTH tabancaları kullanıcılarına sıra dışı performans, verimlilik ve uzun ömür sunmaktadır. Müşterilerimiz farklı kaya delme uygulamalarında, değişik tipteki Halco DTH tabancalarını kullanabilmektedir. Halco imalatı bitler, olağanüstü performans ve uzun ömürleri sayesinde konusunda dünya liderleri arasına girmiştir. 70 yılı aşkın bir süredir sondaj sarf malzemesi üreten Halco, dünya çapında birçok noktada bulunan dağıtım ağı sayesinde sondaj performansınızı optimize etmek için doğru ve zamanında çözümler üretmektedir. Halco imalatı ürünler, firmanın müşteri ihtiyacının karşılanmasına olan bağlılığı, tasarım uzmanlığı ve titiz ürün test prosedürleri ile günümüzde en güvenilir ve sağlam ürünler arasındadır.

Halco her türlü sondaj uygulaması için çok değişik tipte özel geliştirilmiş ürünler sunmaktadır:

    Madencilik

    Taş ocakları

    Petrol&Gaz

    Araştırma

    Su kuyusu

    Jeoteknik/İnşaat mühendisliği

1 inçten 18 inçe kadar olan boyutlarda üretilen farklı tabanca grupları aşağıdaki gibidir:

Superior Grubu:Halco imalatı Superior grubu tabancalar, azami hız ve güvenilirliğin beklendiği Petrol & Gaz endüstrisi için doğru  seçimdirler. Superior grubunun standart özellikleri arasında elmasla güçlendirilmiş sondaj bitleri ve bit yakalama sistemi mevcuttur. Değiştirilebilir baypas portları tepe adaptörüne eklenmiştir. Bu özellikler sayesinde sondajcılar daha büyük hacimde hava ve sondaj kimyasalları enjekte edebilmekte ve bu sayede daha derin delik delmek için gerekli daha yüksek delik içi hızlara erişebilmektedir.

RC Grubu: Halco ters dolaşım (RC) ürün grubu tabancalar araştırma ve tenör kontrolü uygulamalarında kullanılmaktadır. Standart DTH tabancaların aksine, RC tabancalar tabanca içerisinden kaya parçalarını yüzeye göndermektedir. Dünyada jeologlar maden arama ve mineral litolojisi tanımlama konusunda Halco RC tabancalarına güvenmektedirler.

Dominator Grubu: Dominator grubu tabancalar daha yüksek performans sunarlar ve ideal olarak orta ve yüksek hava basıncı kullanılan patlatma deliği uygulamalarında kullanılırlar. Basit bir tasarımı olan bu tabancada daha az miktarda parça bulunur ve bu sayede servis edilmesi veya iş yerinde bakımı kolaydır.

Mach Grubu: Mach grubu tabancalar 35 yılı aşkın bir süredir üretilmektedirler. Her türlü sondaj faaliyeti için tasarlanmış olan bu tabanca özellikle yüksek frekans ve daha düşük darbe enerjisi sayesinde dekapaj uygulamalarında ve dengesiz zemin koşullarında kullanılır. Bu tabanca standart gruplarla karşılaştırıldığında daha küçük çaplarda delik deler ve inşaat mühendisliği uygulamalarında kullanılır.

GP Grubu: GR grubu tabancalar en zor koşullar altında çığır açan performans sunmaktadırlar. Sağlam, portsuz piston tasarımı sayesinde bir su kolonu altında çalışırken sondaj performansı ciddi seviyede artar. İçindeki mevcut  boğma tertibatı sayesinde sondajcılara tabancadan geçen hava miktarını ayarlama imkanı sağlar  ve bu sayede sondaj tahliyesinde optimizasyon sunar.

1 inçten 18 inçe kadar olan boyutlarda üretilen farklı bit grupları aşağıdaki gibidir: Genis bir yelpazede kaya tipinde kullanılmaya uygun Kuyu dibi bitler kuyu dibi tabancalar ile sondaj kuyuları açılabilmektedir. DTH tabancalarımız ile birlikte kullanılan bitlerimiz kamalı yapıları sayesinde bitin zeminde döndürülebilmesine olanak sağlar. Halco imalatı sondaj bitleri birçok farklı ebat ve konfigürasyonda üretilmekte olup değişik zemin koşullarında istenilen çaplarda delik delmek için kullanılır. Halco tarafından geniş bir yelpazede üretilen sondaj bitleri 1 inçten 18 inçe kadar olan boyutlarda birçok farklı üreticinin tabancalarıyla çalışmaya uygun, düz, içbükey ve dışbükey tasarımlarda ve balistik, yuvarlak veya semi-balistik uçlarla üretilmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.